Správné zobrazení českých znaků ve Windows 10

Otázka:

Jak nastavit češtinu ve Windows 10, pokud se nezobrazuje správně ?

Pokud se po instalaci programu 2HCS Fakturace 4 v systému Windows 10 nezobrazují správně některé české znaky, je potřeba změnit místní nastavení systému podle následujícího návodu. Postup je shodný jako ve Windows 8.1

 1. Otevřete ovládací panely a klikněte na "Jazyk"

  Ovládací panely

 2. Nyní v levém menu klikněte na "Upřesnit nastavení"

  Jazyky

 3. Hned nahoře v sekci "Přepsat pro jazyk zobrazení systému Windows" klikněte na modrý odkaz "Použít nastavení jazyka u úvodní obrazovky....."

  Upřesnit nastavení jazyka

 4. Otevře se okno "Oblast" a zde klikněte na záložku "Správa" a pak v sekci "Jazyk pro programy nepodporující kód Unicode" na tlačítko "Změnit místní nastavení systému".

  Oblast

 5. V rozbalovacím seznamu "Aktuální místní nastavení systému" vyberte "Čeština (Česká republika)"

  Nastavení oblasti

 6. Všechny otevřené okna postupně pozavírejte tlačítky "Ok" a "Použít". Zkuste znovu spustit program 2HCS Fakturace 3. Čeština by už měla být zobrazena správně. Pokud se české znaky nezobrazí správně, zkuste ještě restartovat počítač.

 

TIP: Pokud i přes správné nastavení nejsou české znaky správně zobrazeny, bude ptořeba změnit "aktuální místní nastavení systému" na "Angličtina (Spojené státy)", uložit změny. Nechat restartovat PC a poté změnit opět zpět na "Čeština (Česká republika)".

Sdílejte tento článek: