Jak tisknout z cloudu? | 2HCS Fakturace

 

Před spuštěním cloudu jsme hledali řešení pro co nejjednodušší tisk na lokálních tiskárnách. Z praxe totiž víme, že při použití standardních způsobů tisk ze vzdálené plochy, dochází často k potížím s ovladači tiskáren, které vrcholí až nemožností tisku v případě, že není na serveru nainstalován správný ovladač konkrétní tiskárny.

A protože vás uživatelů programu je mnoho a používáte mnoho typů tiskáren, potřebovali jsme řešení, které bude univerzální a bude fungovat všem. Po několika experimentech s různými programy jsme našli software TSPRINT společnosti Terminal Works. Oproti jiným produktům vyniká rychlostí tisku, snadností nastavení a spolehlivostí.

 

Jak to funguje?

 

Na počítači, z kterého se připojujete na vzdálenou plochu firma.faktury.cz stačí nainstalovat podporu tisku ze vzdálené plochy:

Klient pro Windows 2000,XP, Vista, 7 a 8 - stahujte zde
Klient pro MAC OS X 10.7 a novější - stahujte zde

Instalace není nijak složitá, stačí stažený soubor spustit a pak projít průvodcem instalací. Během instalaci nesmí být spuštěné připojení ke vzdálené ploše firma.faktury.cz . Po instalaci není potřeba ve Vašem počítači nic spouštět ani dále nastavovat.

Na vzdálené ploše (v cloudu) pak máte při tisku na výběr z těchto virtuálních tiskáren

 
 

TSPrint Default

 

Tisk proběhne bez dalšího ptaní přímo na tiskárnu, kterou máte ve vašem počítači nastavenou jako výchozí. Toto je nejlepší volba pokud chcete tisknout co nejrychleji.

 

TSPrint Printer

 

Před tiskem se na vašem lokálním počítači otevře okno pro nastavení tisku. Můžete zvolit tiskárnu ze seznamu tiskáren připojených k vašem pc a dále nastavit vlastnosti tisku jako např. (počet kopií, počet stránek na A4, kvalitu tisku apod.)

 

 
 
 

 

TSPrinter PDF

 

Toto je speciální volba, která umí tisk uložit do PDF. Uložení může proběhnout buď na straně serveru když zvolíte "Server Actions - Save PDF". PDF pak zůstane na cloudu. KDyž zvolíte "Local Actions - Save PDF" bude PDF uloženo přímo do složky, kterou si vyberete ve vašem počítači.

 
 

Výchozí tiskárna

 

Tak jak jste byli zvyklí z běžné instalace 2HCS Fakturace na vašem počítači, i na cloudu si můžete nastavit, která tiskárna se má používat jako výchozí. Tuto volbu najdete v nabídce "Akce -> nastavení parametrů" na záložce "Tiskárna".

 
 

 

 

 

Sdílejte tento článek: