2HCS Fakturace 3 - přechod na nejnovější verzi 4

Jak přejít na 2HCS Fakturace 4.

 

2HCS Fakturace 4 se instaluje do jiné složky, než v které je původní verze aplikace, data se přenášejí vytvořením zálohy ve starém programu a pak obnovením dat ze zálohy v nové verzi programu.

Před přechodem na novou verzi 2HCS Fakturace 4 zkontrolujte jestli máte aktivní předplatné aktualizací a technické podpory. Zjistíte to nejlépe tak, že se přímo na webu zadáte jméno vlastníka licence nebo email a heslo. Jméno vlastníka licence i heslo najdte v programu v nabídce "nápověda" a pak "aktivace programu". Jméno vlastníka zadejte přesně tak jak je uvedeno v programu na kartě "aktivace programu". Heslo je vždy prvních pět znaků z registračního kódu. V případě, že se přihlášení pomocí hesla nepodaří, můžete si nechat heslo změnit.


Abyste mohli používat nejnovější verzi programu, je potřeba mít zaplaceno předplatné aktualizací. V prvním roce používání programu máte všechny aktualizace automaticky zdarma, předplatné je potřeba prodlužovat až v dalších letech.
Stornovaná faktura

Instalace 2HCS Fakturace 4

Nejprve stáhněte a nainstalujte 2HCS Fakturace 4 z tohoto odkazu. Instalace je prováděna automaticky do cesty c:\program files\2hcs\fakturace4 , původní program 2HCS Fakturace 3 tedy není touto novou instalací ovlivněn. Instalační průvodce vytvoří na ploše nového zástupce s ikonou F4. Ikona původní 2HCS Fakturace 3 na ploše také zůstane.

Záloha dat v 2HCS Fakturace 3

Nyní spusťte starou 2HCS Fakturace 3 a jděte do nabídky "Zálohování" a vyberte "Zálohování a obnovení ze zálohy ZIP".
Zálohování
Otevře se okno pro nastavení cesty kam se má zálohovat. Kliknutím na tlačítko s třemi tečkami otevřete dialogové okno, v kterém si můžete vybrat do jaké složky má program data nazálohovat.
Výběr umístení zálohy
Když máte vybránu cestu, kam se uloží výsledný záložní soubor, klikněte na tlačítko "Zálohovat data". Program vytvoří soubor s příponou zip, který bude obsahovat všechna data aktuální firmy. Pokud máte v programu evidovány data pro více firem, proveďte zálohu pro každou z nich zvlášť.
Spuštění zálohování

Obnova dat ze zálohy v 2HCS Fakturace 4

 

Nyní spusťte novou instalaci programu 2HCS Fakturace 4 a jděte opět do nabídky "Zálohování" a vyberte "Zálohování a obnovení ze zálohy ZIP".
Zálohování
Otevře se okno pro zálohování. Zde jen klikněte na tlačítko "Obnovit ze zálohy" a poté najděte zip soubor se zálohou vytvořenou v 2HCS Fakturace 3.

Výběr umístení zálohy
Po výběru souboru proběhne obnova dat ze zálohy a po novém spuštění bude program připraven k práci.Sdílejte tento článek: